Az időbeni pénzáramok kezelése a gazdasági számításokban
DOI:
https://doi.org/10.18531/Studia.Mundi.2015.02.02.93-106Kulcsszavak:
beruházás, befektetés, invesztíció, cash flow, gazdaságossági számítások, érzékenységvizsgálatAbsztrakt
A befektetések, beruházások gazdasági megítélése: A legjobb döntés meghozatalához rengeteg szakértelem, de emellett intuíció és kockázatválla-ló készség szükséges. E tényezők jó része nem számszerűsíthető vagy szubjektív dolog. A ráérzések megerősítéséhez, a megbizonyosodáshoz és a döntéshozatalhoz viszont a rendelkezésre álló információk összegyűjtése, feldolgozása szükséges. A következőkben azok a módszerek kerülnek bemutatásra, amelyek segítségével a befektetési lehetőségek közül kiválasztható a leggazdaságosabb, és a "még kezelhető kockázattal" megvalósítható. Az ismertetésre kerülő számítások az üzleti tervek, megvalósíthatósági tanulmányok, privatizációs ajánlatok valamint banki hitelpályázatok pénzügyi fejezetének elkészítéséhez nyújtanak segítséget.
Hivatkozások
Dorogi Imre - Rott Nándor: Korszerű beruházás-előkészítési módszerek az élelmiszergazdaságban, Mezőgazdasági Kiadó, Budapest 1981, ISBN: 9632311027
Kovács Árpád Endre: Mezőgazdasági vállalatok beruházási, befektetési döntéseit megalapozó számítógépes modell kialakítása, Egyetemi doktori értekezés. Gödöllői Agrártudományi Egyetem, 1990.
Kovács Árpád Endre: Vállalati menedzsment információs rendszer fejlesztése a gabonaiparban, Doktori (Ph.D.) értekezés, Szent István Egyetem, 2000. május, 130 p.
Kovács Árpád Endre: Hogyan döntsek a beruházásokról? A beruházások gazdasági előkészítése, megítélése, RAABE Kiadó, Gazdálkodók kézikönyve, 5.1. fejezet, 15 p. 1997
Letöltések
Megjelent
Folyóirat szám
Rovat
License
Copyright (c) 2015 Kovács Árpád Endre, Szalay Zsigmond Gábor, Klárné Barta Éva
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
A folyóirat Open Access (Gold). Cikkeire a Creative Commons 4.0 standard licenc alábbi típusa vonatkozik: CC-BY-NC-ND-4.0. Ennek értelmében a mű szabadon másolható, terjeszthető, bemutatható és előadható, azonban nem használható fel kereskedelmi célokra (NC), továbbá nem módosítható és nem készíthető belőle átdolgozás, származékos mű (ND). A licenc alapján a szerző vagy a jogosult által meghatározott módon fel kell tüntetni a szerző nevét és a szerzői mű címét (BY).