A kilencedik roma szakkollégium – Kaposvár

Autor/innen

  • Erzsébet Kopházi-Molnár Kaposvári Egyetem Egyetemi Oktatási Szolgáltató Központ Idegen Nyelvi Csoport, Kaposvár

DOI:

https://doi.org/10.17165/TP.2014.3-4.7

Abstract

Jelen tanulmány célja, hogy áttekintse a cigány szakkollégium jelenkori történelmének történeti gyökereit, bemutassa a ma Magyarországon működő cigány szakkollégiumok közül a Kaposvári Egyetemen működő Roma Szakkollégiumot, áttekintse annak Szabályzatát, továbbá ismertesse annak a kérdőívnek a kiértékelését, mely a szakkollégiumi tagság körében került kitöltésre. Ez a kérdőív – mivel a többi szakkollégium kérdőíves felmérése során erre a szakkollégiumra nem került sor – az országos kutatáshoz hasonló, de vele nem teljes egészében azonos kérdések alapján igyekezett feltérképezni a tagság hallgatói összetételét, attitűdjeit. A legfontosabb mutatók ezt követően összevetésre kerültek az ország többi szakkollégiumában készült kérdőívek eredményeivel.

Literaturhinweise

Demeter Endre (2013): Kutatási témák és adekvát módszerek a szakkollégiumok megismeréséhez, különös figyelemmel a roma szakkollégiumokra. In: Forray R. Katalin (szerk.): Nevelés – Multikulturalizmus – Esélyek. Pécs : PTE BTK „Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola, 2013.

Galántai László (2013): Modern hagyományok. Cigány szakkollégiumi mozgalom Magyarországon. In: Forray R. Katalin (szerk.): Nevelés – Multikulturalizmus – Esélyek. Pécs : PTE BTK „Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola, 2013.

Veröffentlicht

2014-12-20

Ausgabe

Rubrik

Képzés és Gyakorlat

Zitationsvorschlag

A kilencedik roma szakkollégium – Kaposvár. (2014). Képzés és Gyakorlat : Neveléstudományi folyóirat, 12(3-4), 95-107. https://doi.org/10.17165/TP.2014.3-4.7