Zoo design – mikro-tájak és biodiverzitás - a nyíregyházi állatpark távlati fejlesztési kon cepciója
Kulcsszavak:
zoo design, micro-landscapes and biodiversityAbsztrakt
Állatkertek tervezése során elsősorban élőhelyet tervezünk az állatoknak, mely higiénikus, biztonságos, komfortos és változatos; ugyanakkor egy intézménykertet is, egy bejárható rekreációs térrendszert a látogatók számára, mely harmonikus, informatív környezetben megélhető élményeket nyújt. Mindemellett az állatkert egy természetmegőrzési központ is, mely tudományos és ökológiai célkitűzéseknek megfelelően, a fenntarthatóság jegyében működik.
Hivatkozások
B. F. Dobrinyin (1953): A Szovjetúnió természeti földrajza, Tankönyvkiadó, Budapest
Baratay, Eric – Hardouin-Fuigier, Elisabeth (2002): A history of zoological gardens in thewest, Reaktion Books, Lon don (136. oldal)
Buttlar, Adrian von (1999): Az angol kert, Balassi Kiadó
Erik van Vliet (kézirat, In press): Exhibiting Zoo Animals
Fekete Orsolya (2011): Állatkerti kifu tók növénykiültetésének tervezése, Szakdolgozat, BCE Tájépítész Kar, tájrendező és Kertépítő alapszak Bsc
Fekete Orsolya (2014): Diplomaterv – Budapesti Corvinus Egyetem, Tájépítész Kar, Kert- és Szabadtértervezés Tanszék, 2014. Konzulens: Mezősné Dr. Szilágyi Kinga
Ormos Imre (1967): A kerttervezés tör ténete és gyakorlata, Mezőgazdasági kiadó, Budapest (oldal /page 79.)
Letöltések
Megjelent
Folyóirat szám
Rovat
License
Copyright (c) 2024 Fekete Orsolya
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
A folyóirat Open Access (Gold). Cikkeire a Creative Commons 4.0 standard licenc alábbi típusa vonatkozik: CC-BY-NC-ND-4.0. Ennek értelmében a mű szabadon másolható, terjeszthető, bemutatható és előadható, azonban nem használható fel kereskedelmi célokra (NC), továbbá nem módosítható és nem készíthető belőle átdolgozás, származékos mű (ND). A licenc alapján a szerző vagy a jogosult által meghatározott módon fel kell tüntetni a szerző nevét és a szerzői mű címét (BY).