A kompetencia alapú képzési rendszer koncepciója a szervezeti képzésekben

Autores/as

  • Viola Tóthné Borbély

Resumen

A munkaadók követelményei - a gyorsütemű gazdasági fejlődés és technológiák változása miatt - a munkaerővel szemben folyamatosan nőnek. Egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy állandóan változik a foglalkoztatási lehetőségek elosztása, mivel számos, képzettséget nem igénylő munka megszűnik. Az emberek egyre gyakrabban változtatnak munkahelyet, ezért szükség van az ismeretek és a készségek rendszeres felfrissítésére.

Referencias

Bakacsi Gy.-Bokor A.-Császár Cs.-Gelei A.-Kovács K.-Takács S. (2000): Stratégiai emberi erőforrás menedzsment. KJK-KERSZÖV Jogi és Üzleti Kiadó Kft., Budapest

Farkas Éva (2006): A felnőttképzés felértékelődése az emberi erőforrás-fejlesztés folyamatában. PTE-FEEFK, Pécs.

Henczi Lajos (2005): Felnőttképzéi menedzsment. Perfekt Gazdasági Tanácsadó. Budapest.

Sveiby, Karl Erik (2001): Szervezetek új gazdasága: a menedzselt tudás. KJK-KERSZÖV. KPMG Consulting. Budapest.

Kálmán Anikó (2009): Az oktatástól az önálló tanulásig. Budapesti Műszaki és Gazdálkodástudományi Egyetem, Budapest, 2009.

Mészáros Ágnes (2005): A kompetenciák meghatározásának egy lehetséges módszere. (dolgozat – BME Ergonómiai és Pszichológiai Tanszék).

Nemeskéri Gyula–Pataki Csilla (2007): A HR gyakorlata. Ergofit Kft. Budapest.

Norbert F.E.–Karoliny Mártonné–Farkas F.–Poór J. (szerk.) (2001): Személyzeti/emberi erőforrás menedzsment kézikönyv. KJK-KERSZÖV Jogi és Üzleti Kiadó Kft., Budapest.

Subáné Varga Judit: A virtuális általános menedzser. Korszerű Vezetés, OMIKK, 2000/5.

T.H. Davenport–L. Prusak (2001): Tudásmenedzsment. Kossuth Kiadó. Budapest.

Udvardi-Lakos Endre: Lifelong learning, modul, kompetencia. (Tézisek és magyarázatok). = Szakképzési Szemle, 2003. 1. sz.

Varga Júlia (1998): Oktatásgazdaságtan. Közgazdasági szemle Alapítvány, Budapest.

Összefoglaló a Magyar Nemzeti Fejlesztési Tervről 2003.december (http://www.om.hu/letolt/eu/az_oktatas_es_kepzes_2010.pdf)

A tanulók motiválása az élethosszig tartó tanulásra, Új Pedagógiai Szemle 2002. október (http://www.ofi.hu/tudastar/tanulok-motivalasa)

Publicado

2012-12-30

Número

Sección

Közlemények

Cómo citar

A kompetencia alapú képzési rendszer koncepciója a szervezeti képzésekben. (2012). Képzés és Gyakorlat : Neveléstudományi folyóirat, 10(3-4), 279-292. https://journal.uni-mate.hu/index.php/trainingandpractice/article/view/5162