Konstruktivizmus és digitalizáció
DOI:
https://doi.org/10.17165/TP.2018.4.12Resumen
Hiszem, hogy a digitális közoktatás nem egy omnipotens csodaszer, viszont annál is inkább kívánatos és elérendő cél. Egy új pedagógiai út, amelynek rengeteg előnye van, de ugyanakkor sok (új) kátyúval is bír. Számomra a radikális konstruktivizmus kínált ezekre észszerű magyarázatokat. Írásom a tapasztalataim tükrében kívánja bemutatni szemléletmódjának fő vonásait, továbbá az általam vélt kölcsönhatás- és kapcsolatrendszerét a digitalizáció felé tartó közoktatással. Célom képekkel, történetekkel és analógiákkal a terület szemléletessé tétele, megismerésének segítése. Írásomat a címadó témához kapcsolódó kutatásom bemutatásával zárom, amely az Emberi Erőforrások Minisztériuma ÚNKP-17-1 kódszámú Új Nemzeti Kiválóság Programjának támogatásával készült.
Referencias
Bábosik, I. ‒ Torgyik, J. (szerk.) (2007). Pedagógusmesterség az Európai Unióban, Budapest: Eötvös József Könyvkiadó.
Nahalka, I. (2002). Hogyan alakul ki a tudás a gyerekekben? Konstruktivizmus és pedagógia, Budapest: Nemzeti Tankönyvkiadó.
Papert, S. (1988). Észrengés: A gyermeki gondolkodás titkos útjai, Budapest: Számítástechnika-Alkalmazási Vállalat.
Prievara, T. (2018). Miért változik nehezen az oktatás? [online] http://tanarblog.hu/cikk/miert-valtozik-nehezen-az-oktatas [2018. 06. 27.]
Prievara, T. ‒ Nádori, G. (2018). A 21. századi iskola, Budapest: Enabler Kft.
Descargas
Publicado
Número
Sección
Licencia
Derechos de autor 2018 Szabó László András
Esta obra está bajo una licencia internacional Creative Commons Atribución-NoComercial-SinDerivadas 4.0.