Digitális kihívások a környezetismeret oktatása terén

Autor/innen

  • György Nagy Eszterházy Károly Egyetem Comenius Campus, Sárospatak

DOI:

https://doi.org/10.17165/TP.2018.4.7

Abstract

A XXI. század oktatása elképzelhetetlen a technológiai változások innovatív alkalmazása nélkül. A megismerés, megértés, rögzítés formája befolyásolja az ismeret későbbi alkalmazhatóságát, a kompetenciát. Az általános iskola alsó tagozatán a környezettel kapcsolatos tartalmak akkor használhatók fel a leghatékonyabban, ha a megszerzésükben minden érzékszerv részt vesz, és az ismeretek tartalmának megfelelően a leghatékonyabb csatornán, illetve a csatornák kombinációján jut el a logikai feldolgozásig. Ezért a digitális eszközök alkalmazásakor figyelembe kell vennünk azt, hogy az óra nem minden momentumában hatékony az alkalmazásuk, és nincs olyan veszélyes vagy költséges kölcsönhatás, amit egy kreatív pedagógus kísérlettel ne tudna szemléltetni.

Autor/innen-Biografie

  • György Nagy, Eszterházy Károly Egyetem Comenius Campus, Sárospatak

    nagy.gyorgy@uni-eszterhazy.hu

Literaturhinweise

Comenius, Á. J. (1896). Nagy Oktatástan. (ford. Dezső Lajos), Sárospatak: Kiadja Steinfeld Jenő.

Széchenyi, I. – Reisinger, J. (2016) Merjünk nagyok lenni... – Széchenyi István füveskönyve. Budapest: LAZI Könyvkiadó KFT.

Komenczi, B. (2009). Elektronikus Tanulási környezetek. Budapest: Gondolat.

Nahalka, I. (2002). Hogyan alakul ki a tudás a gyerekben: Konstruktivizmus és pedagógia. Budapest: Nemzeti Tankönyvkiadó.

Nagy, L. (1972). Nagy László válogatott pedagógiai művei. Budapest: Tankönyvkiadó.

Veröffentlicht

2018-12-20

Ausgabe

Rubrik

Képzés és Gyakorlat

Zitationsvorschlag

Digitális kihívások a környezetismeret oktatása terén. (2018). Képzés és Gyakorlat : Neveléstudományi folyóirat, 16(4), 73-80. https://doi.org/10.17165/TP.2018.4.7