A nők és férfiak közötti kiegyensúlyozott felelősségmegosztás elősegítése a védőnői gondozásban

Autores/as

  • Ágnes Csordás Pécsi Tudományegyetem, BTK Neveléstudományi Intézet, Oktatás és Társadalom Doktori Iskola

Resumen

A társadalmi változások a magyar egészségügyben új kihívásokat eredményeztek, mely kihívásoknak a védőnői ellátásnak is meg kell felelnie.
A kívánatos egészségi állapot eléréséhez és a munka világában való teljesítőképességéhez a magyar lakosság életmódjának és szociális helyzetének kedvező irányú változásán keresztül vezet az út. Az életmód közvetlenül az egyéni magatartásban nyilvánul meg, amelyet értékek, normák, szükségletek, a közvetlen emberi-társadalmi környezet, így a család, a helyi társadalom és a makrogazdasági, társadalmi feltételek befolyásolnak. A klasszikus védőnői ellátás színtere a család otthona, és a helyi társadalmi környezet, tehát az a mikrokörnyezet, ahol kialakul az életmód, megtörténik a szokásrend, viselkedés megerősítése, vagy lehetőség nyílik a módosítására.

Publicado

2007-12-29

Número

Sección

Közlemények

Cómo citar

A nők és férfiak közötti kiegyensúlyozott felelősségmegosztás elősegítése a védőnői gondozásban. (2007). Képzés és Gyakorlat : Neveléstudományi folyóirat, 5(4), 86-90. https://journal.uni-mate.hu/index.php/trainingandpractice/article/view/5431