Tejtermékek fogyasztási gyakoriságának vizsgálata Magyarországon
Kulcsszavak:
tejtermékek, fogyasztási gyakoriság vizsgálat, MagyarországAbsztrakt
A magyar vásárlók tejtermék fogyasztási gyakoriságát e termékek hazai piacán végzett 1000 fős reprezentatív felmérés elemzéseként vizsgáltuk. Megállapítottuk, hogy a magyarok 74,1%-a valamilyen gyakorisággal fogyaszt tejet, illetve valamilyen tejterméket. Mégis azt lehet mondani, hogy az egyes tejtermékeket vizsgálva jelentős a nem fogyasztók aránya. Leggyakrabban a tejet fogyasztják hazánkban, emellett jelentős szerepet játszik a vaj, a vajkrém, illetve a különböző érlelt sajtok. A másik végletet a jégkrémek, illetve a natúrjoghurtok képviselik, ezek fogyasztására átlagosan kéthetente kerül sor éves szinten. A kutatás részét képezte a margarin vizsgálata is. A válaszadók 56%-a többé-kevésbé egyetértett azzal, hogy ez tejtermék. Összehasonlításunk eredményeként, a margarin fogyasztási gyakorisága megelőzi a tejtermékekét. Ezt fogyasztják a leggyakrabban, de abban a hitben, hogy ez tejtermék.
Hivatkozások
De Crook, A. (1995). The dairy sector and agricultural policy in Hungary: Readyfor the EU? Wageningen Agricultural University. Department of Agricultural Economics.
N. N. (1999). A leolvadt fogyasztás ellenére a vaj nem adta fel piacát. Élelmiszer, 5. 38–40.
GfK (1999). 1997 in Progresszív Magazin. 5. 11–13.
KSH (2002). Statisztikai Évkönyv, Budapest.
Szakály S. (2001). (szerk.) Tejgazdaságtan. Dinasztia-ház Rt., Budapest.
Szakály Z. (1994). Korszerű állati eredetű alapélelmiszerek piacképességének vizsgálata. Kandidátusi értekezés, Kaposvár.
Letöltések
Megjelent
Folyóirat szám
Rovat
License
Copyright (c) 2005 Huszka Péter, Polereczki Zsolt

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
