Európa egyik legnagyobb városi parkja: A dublini Phoenix Park
Kulcsszavak:
városi park, Dublin, Phoenix ParkAbsztrakt
A cikk bemutatja a dublini Phoenix Park történetét és jelentőségét, amely Európa egyik legnagyobb városi parkjaként ismert, 709 hektáros területével. A park eredetileg vadaskertként jött létre a 17. században, és a 18. század közepén nyitották meg a nagyközönség számára. A cikk részletesen tárgyalja a park történelmi fejlődését, térszerkezetét, valamint a különböző funkciókat, amelyek a területet egyedivé teszik. A park jelentősége nem csupán a rekreációban, hanem a város közéletében és társadalmi eseményeiben is megnyilvánul, ahol különböző rendezvények, sportesemények és tömeges összejövetelek zajlanak. A Phoenix Park sokszínű használata és fenntartása példaként szolgálhat a magyarországi parkok tervezéséhez és kialakításához, különösen a regionális parkok vonatkozásában.
Hivatkozások
A zöldhálózat tervezés metodikai fejlesztése Budapest peremterületének példáján - doktori disszertáció, BCE, ólmosi Balázs 2007.
Phoenix Park - Visitors guide, The Office of Public Works
Ashtown Castle - Visitors guide, The Office o f Public Works
Phoenix park, a history and guidebook, Brendan Nolan, 2006
The Phoenix park Dublin 29th Sept. 1979. The postoral visít of Popé John Paul II.
Racing in the park, Bob Montgomery, 2003
Phoenix Park traffic study, Faber Maunsell, 2006
Dublin City Development Plán, 1999 valamint 2005–2011
Map of the Phoenix park, OrdnanceSurvey Ireland, 1983
Irish Peatland Conservation Council http://www.ipcc.ie
Letöltések
Megjelent
Folyóirat szám
Rovat
License
Copyright (c) 2008 Lád Gergely

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
A folyóirat Open Access (Gold). Cikkeire a Creative Commons 4.0 standard licenc alábbi típusa vonatkozik: CC-BY-NC-ND-4.0. Ennek értelmében a mű szabadon másolható, terjeszthető, bemutatható és előadható, azonban nem használható fel kereskedelmi célokra (NC), továbbá nem módosítható és nem készíthető belőle átdolgozás, származékos mű (ND). A licenc alapján a szerző vagy a jogosult által meghatározott módon fel kell tüntetni a szerző nevét és a szerzői mű címét (BY).