A kortárs kínai tájépítészet jellegzetességei
Kulcsszavak:
kortárs tájépítészet, Kína, ornamentális kertészet, szabadtér, Olimpia, Northern Forest Park, Red Ribbon Park, Houtan ParkAbsztrakt
Kína gazdasági terjeszkedése számos olyan folyamatot indított el, melyek sok esetben konfliktusokkal átszőtt változásokat eredményeznek a táj- és a településszerkezetben. A Kínát terhelő környezeti problémák száma nagy és folyamatosan nő (az általános negatív befolyásoló tényezők, ezek intenzitása és széles körű kiterjedése tekintetében) és gyakran a tervezési minőség, az elhibázott környezeti és fejlesztési stratégiák okozzák őket.
Hivatkozások
Yu, K.: 2010 Shanghai Expo – The Houtan Park (Turenscape: Beijing, 2010)
Yu, K., Padua, M. (ed.): The Art of Survival – Recovering Landscape Architecture (Turenscape: Beijing, 2006)
Yu, K., Pang, W.: The Culture Being Ignored and The Beauty of Weeds (Turenscape: Beijing, 2003)
Letöltések
Megjelent
Folyóirat szám
Rovat
License
Copyright (c) 2024 Gazvoda Davorin
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
A folyóirat Open Access (Gold). Cikkeire a Creative Commons 4.0 standard licenc alábbi típusa vonatkozik: CC-BY-NC-ND-4.0. Ennek értelmében a mű szabadon másolható, terjeszthető, bemutatható és előadható, azonban nem használható fel kereskedelmi célokra (NC), továbbá nem módosítható és nem készíthető belőle átdolgozás, származékos mű (ND). A licenc alapján a szerző vagy a jogosult által meghatározott módon fel kell tüntetni a szerző nevét és a szerzői mű címét (BY).