List of the publications in animal keeping, ethology and production environment in last 50 years

Authors

  • Mihály Wittmann Szent István Egyetem, Sertés- és Kisállattenyésztési Tanszék, 2103 Gödöllő, Páter K. u. 1.

Abstract

A második világháború után, az ország újjáépítését követően az állattenyésztési tudományban is megindult a fejlődés, amelynek részeként állatfajaink tartási, termelési tényezőivel, módszereivel és legkülönfélébb problémáival foglalkoztak. Erre az időre az állatállomány többé-kevésbé felszaporodott és lehetőség nyílt a tudományos munkára.
A továbbiakban legkülönfélébb jelenségeket igyekszem összefoglalni állatfajonként elkülönítve oly módon, hogy az Állattenyésztés című folyóirat 1952-es indulását követően az állattartással kapcsolatos kutatások legfőbb jellemzőit tömören, évtizedenként leírom, majd felsorolom a tárgyban megjelent publikációkat szerző, cím folyóiratszám, és oldal szerint. Ezt azért tartom fontosnak, hogy elősegítsem a fiatal generációk irodalomkutatását, megtalálását azoknak a hazai cikkeknek, közleményeknek, amelyek munkájukhoz hozzájárulnak. Szándékom szerint olyan irodalomgyűjtést készítettem, amelynek az átböngészése nem vesz igénybe sok időt, erre a meghatározott területre orientált, és tartalmazza valamennyi a tárgyban megjelent utalást, címet. Az állattartás és alkalmazott etológia területéről természetesen sok más lapban is megjelentek tudományos igényű közlemények, amelyekhez a szerkesztőségek útmutatása alapján lehet hozzáférni.

Author Biography

  • Mihály Wittmann, Szent István Egyetem, Sertés- és Kisállattenyésztési Tanszék, 2103 Gödöllő, Páter K. u. 1.

    Wittmann.Mihaly@mkk.szie.hu

Published

2005-04-29

Issue

Section

Articels

How to Cite

Wittmann, M. (2005). List of the publications in animal keeping, ethology and production environment in last 50 years. Animal Welfare, Ethology and Housing Systems (AWETH), 1(1), 66-93. https://journal.uni-mate.hu/index.php/aweth/article/view/6946

Most read articles by the same author(s)